כאשר מתכננים להוציא מוצר חדש לשוק, האריזות הן הנקודות הקריטיות במשיכת תשומת לב הצרכן. לא רק שהמוצר צריך להיות מוצג עם אלמנטים עיצוביים יוצאי דופן המושכים את העין, הקופסה חייבת להיות מסוגלת לעמוד בלחצים של אריזה ומשלוח ללא נזק לקופסה, למשטח או למוצר. הבחירה בין קופסאות פלסטיק מתקפלות לבין קרטונים היא רק אחת מתוך שלל החלטות מכריעות מתוך תכנון השקת מוצר חדש, או עדכון מותג קיים.

קופסאות פלסטיק מתקפלות - יתרונות

קופסאות פלסטיק מתקפלות אינן דורשות הרכבה, דבר ההופך את זמן האספקה של המוצר שנמצא בתוכו לקצר יחסית מ קרטון מתקפל.  קופסת פלסטיק קשיחה גם מספקת רושם איכותי שאין לטעות בו, במיוחד כאשר הקופסה עוצבה עם גרפיקה מושכת, גימורים ומרקמים מיוחדים, או אלמנטים עיצוביים אטרקטיביים אחרים.

הצרכנים מגיבים לאריזה איכותית, וקופסאות פלסטיק מתקפלות הן דרך רבת עוצמה להציג מוצר, במיוחד כאשר עיצוב הקופסה כולל אלמנטים עיצוביים כמו טקסטורות, הטבעת נייר כסף או הבלטות. למרות שהקופסאות הללו עולות יותר לייצור ונושאות עלויות משלוח גבוהות יותר בשל השטח הנדרש הגדול יותר, התוצאה הסופית של קופסת פלסטיק מתקפלת מעוצבת היא נקודת מכירה קריטית עבור המוצר. בשורה התחתונה – הצרכנים מעריכים איכות, ועיצוב הקופסה והמבנה מתקשרים בצורה ברורה ל- איכות המוצר בתוכו.

כש – קופסאות מפלסטיק מתקפלות מושוות לאלו לקרטון, הפלסטיק בהחלט מנצח במחלקת העמידות. מכיוון שפלסטיק הוא חומר עבה, קשה יותר ו – עמיד למים.  קופסת פלסטיק מתקפלת מחזיקה מעמד זמן רב יותר מקופסת קרטון.

תוכלו בנוסף, להשתמש במארזי הפלסטיק המתקפלים ולעשות בהם שימוש חוזר מבלי שהם יישחקו או ייקרעו

מראה אסתטי. אין שום דבר רע במראה הקרטון כשלעצמו, אבל רובם יסכימו שקופסאות פלסטיק נראות טוב יותר מיריביהם המבוססים על נייר.

מארזי פלסטיק מתקפלים מול קרטון - מחיר

אלא אם כן תקבלו זאת כתרומה, תצטרכו להוציא כסף על כל אחת מהאפשרויות. אז איזה מהם משתלמת יותר? 

אם אנחנו מודדים לפי נפח אחסון, קופסאות קרטון הן המנצחות הברורות. קופסת קרטון מתקפלת תעלה משמעותית פחות מזאת מפלסטיק באותו הגודל. 

עם זאת, אם אתה מתכוונים לשמור ולהשתמש בקופסת הפלסטיק המתקפלת שלכם במשך רוב חייכם, העלות יכולה להשתוות. 

מארזי פלסטיק לעתים נדירות זקוקים להחלפה, בניגוד לכך שכן תצטרכו להשיג קופסאות קרטון חדשות.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע למחיר הוא מספר כלי הקיבול שתצטרך. אם אתם צופים צורך ביותר מ-15 או 20 כלי קיבול בגודל גדול, סביר להניח שקרטון הוא ההימור הטוב ביותר שלכם. 20 קופסאות פלסטיק מתקפלות הם השקעה משמעותית שאולי לא מתאימה לתקציבים רבים.

השפעה על הסביבה. גם לקופסאות קרטון וגם לקופסאות פלסטיק מתקפלות יש טביעת רגל פחמנית, אך טביעת הרגל הזו משתנה בהתאם לאופן השימוש בהם. 

קופסאות פלסטיק מתוחזקים היטב יכולים להחזיק מעמד לכל החיים (או יותר), מה שהופך אותם ליעילים יותר ולפחות סיכוי להגיע למזבלה מאשר מקביליו מקרטון. מצד שני, קרטון ניתן למחזור וגם מתכלה, בעוד שפלסטיק ניתן למיחזור בלבד. 

גם קופסאות פלסטיק מתקפלות וגם אלה מקרטון  יבלו את רוב חייהם באחסון. 

בזמן האחסון, סביר להניח שכלי קיבול אלה יהיו מוערמים. אז איזו בחירה נערמת טוב יותר? מארזי פלסטיק חזקים ויציבים יותר מקופסאות קרטון, מה שאומר שהם יישבו צמודים אחד על השני ויחזיקו יותר משקל מאשר אלה  מקרטון. 

עם זאת, פלסטיק הוא גם חלק יותר מקרטון, מה שאומר שיש פחות חיכוך ביניהם. זה יכול להוביל להחלקה אם יש אפילו בעיה ברמה הקלה ביותר. קרטון, למרות שהוא חלש יותר מפלסטיק, נוטה פחות להחליק. קופסאות קרטון יכולות גם להתמקם אחת על השנייה, מה שיכול להוסיף יציבות (בסיכון של ריסוק סחורה בפנים). 

אם הוא מוערם כראוי, אי אפשר לנצח את הפלסטיק – אבל כאשר התנאים פחות ממושלמים, קרטון יכול לעתים קרובות להיות סלחן יותר.

.

קופסאות פלסטיק

מתי להשתמש בקופסאות מתקפלות מפלסטיק ?

מארזי פלסטיק הם הטובים ביותר למצבי אחסון הדורשים עמידות מקסימלית, חוזק ועמידות בפני פגעי מזג האוויר. אם אתה צופים שמים הם סיכון פוטנציאלי (מצינורות דולפים, מרתף לח במיוחד או מקום אחסון לא כל כך אטום למים), קופסאות פלסטיק מתקפלות הם הבחירה המתבקשת.