השלב בחיים שהילד עולה לבית ספר יסודי הוא שלב מרגש בחייהם של הילדים וההורים, שלב שמצריך הכנה נפשית לצד רכישה של ציוד לבית ספר תואם.

בכל הקשור לציוד , בית הספר שולח רשימה של דברים בסיסיים, בעלפלסט הכנו לכם רשימת ציוד לכיתה א’ עם כל האלמנטים הנדרשים והעזרים הדרושים לצד טיפים, שיעזרו לילדים לעבור את שנת הבכורה שלהם ביסודי בצורה הטובה והנעימה ביותר.

ציוד לבית ספר - מה צריכים ?

רשימת הציוד לבית הספר עבור כיתה א' עשויה להשתנות מעט, אך באופן כללי הפריטים לכל רמה דומים למדי. בדוק עם בית הספר שלך את רשימת הציוד המדויקת, אך צפה לקבל רשימת ציוד לבית הספר הדומה לרשימת הבאות.

עפרונות

עפרונות צבעוניים

מַחַק

מחדד 

נייר 

תיקיות

מחברת 

עפרונות צבעוניים

סמנים

טושים למחיקה יבשה 

מספריים 

בריסטול ( לשיעורי אמנות)

דֶבֶק

תיק אוכל

תרמיל

בקבוק מים

חומרי חיטוי ידיים

חזרה לבית הספר - הערכה מחדש של הציוד הקיים

החזרה לבית הספר הוא הזמן המושלם להעריך מחדש את ארון הבגדים ואת קופסאות הציוד לבית הספר שזרוקות בבית ולחדש פריטים בלויים או קטנים מדי. אתם גם עשוים לגלות שכבר יש לכם חלק מהציוד שחשבתם שתצטרכו לקנות. אם יש לכם מספר ילדים, אתם גם יכולים להעביר פריטים משומשים לאחים צעירים.

כשמגיעים לעונת הקניות של החזרה לבית הספר עם תוכנית, ויודעים מבעוד מועד מה צריך לקנות, תוכלו לחסוך כסף, להפחית את הלחץ ולהימנע מקניית פריטים שהילדים שלך לא באמת צריכים.

איזה ציוד לבית ספר כדאי לקנות ?

תחילת הלימודים יכולה להיות תקופה מלחיצה לא משנה לאיזו כיתה ילדכם נכנס. עם זאת, עבור ילד שהולך לבית הספר בפעם הראשונה, הציוד עשוי להיות חשוב עוד יותר, בהתחשב בטריטוריה החדשה אליה הוא נכנס. 

אמנם תחילת הלימודים עשויה לגרום לשניכם פרפרים בבטן, אבל לצייד את את הילד שלכם בכל מה שיצטרך היא לרוב התוכנית הטובה ביותר בשביל שהחוויה המלחיצה תעבור בדרך הקלה והנעימה ביותר . בדיוק בשביל זה מילוי רשימת ציוד לבית הספר יכולה למנוע חוויות לא נעימות בכיתה. 

השנים הראשונות בבית ספר נחשבות לחשובות ביותר של הילד בבית הספר. בכיתות א-ה', התלמידים רוכשים ידע בו ישתמשו כבסיס להמשך השכלתם.  בדיוק לשם, נוצרו עזרי לימוד וערכות חינוכיות שיעזרו לילדכם להבין חשבון ומתמטיקה בצורה הפשוטה והיעילה ביותר.

ציוד לבית ספר- לימוד חשבון

ברמה הבסיסית ביותר, מתמטיקה כוללת ספירה, זיהוי מספרים וביצוע פעולות פשוטות כמו חיבור וחיסור. בכיתות היסודיות, יש לספק לתלמידים הזדמנויות רבות וציוד נלווה לשלוט במיומנויות אלו.

ביציאה מבית הספר היסודי, ילדים צריכים להיות נוחים עם כתיבה וזיהוי של מספרים, ספירה בשורה אחת קדימה ואחורה והשוואת מספרים וכמויות. תלמידי יסודי צריכים להיות בעלי ידע בעובדות מספר ומשפחות. הם צריכים גם להיות מסוגלים להוסיף, לגרוע, להכפיל ולחלק מספרים.

משחק זיכרון לילדים

כשהילדים גדלים ומתקדמים לקראת גיל בית הספר, החשיבות של למידה באמצעות משחק עולה. באמצעות משחקים, ילדים יכולים לטפח את דמיונם, לשפר את יכולת ההקשבה שלהם, כמו גם לפתח מיומנויות קוגניטיביות חשובות שיסייעו להתפתחותם העתידית. ומשחקי זיכרון הם חלק חיוני מזה.

ציוד לבית ספר לכיתות גבוהות - יסודי

ציוד לבית הספר היסודי לכיתה הגבוהות שונה מרשימת החומרים לתלמידים צעירים יותר, כגון רשימת הציוד לבית הספר לכיתות ג' או כיתות ב'. עד כיתה ה', הילדים מכסים נושאים מתקדמים יותר ומתכוננים לחטיבת הביניים, ולכן יצטרכו את הציוד המתאים.  לשם כך הם יצטרכו מוצרים כגון מחשבונים, מד זווית, ערכות חשבון ושפה מותאומות , נייר גרפי ועוד.. .